Prosimy udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania.

Młodzi w Łodzi

ŁÓDŹ AKADEMICKA

Dokonanie wyboru uczelni wyższej i kierunku studiów stanowi jedną z kluczowych decyzji w życiu młodego człowieka. To uczelnia bowiem, kształtując światopogląd oraz rozwój osobisty, wpływa na nasze szanse odniesienia zawodowego sukcesu i znalezienia pracy, która przyniesie nam satysfakcję, możliwość samorealizacji i rozwoju zainteresowań.

Powodzenie w karierze zawodowej zależne jest oczywiście od wielu czynników – od wiedzy, doświadczenia, szczęścia, ale i od podejmowania słusznych decyzji. Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem akademickim i czy właśnie tu można urzeczywistniać marzenia? Nasza odpowiedź brzmi: niezaprzeczalnie tak!

W naszym mieście będziesz współtworzyć środowisko akademickie i staniesz się reprezentantem społeczności, której głos jest dostrzegany i ceniony. Przede wszystkim jednak otrzymasz szansę nauki w uczelniach, dysponujących znakomitą kadrą wykładowców i nowoczesną infrastrukturą akademicką. Nasze miasto należy do znaczących ośrodków naukowo-badawczych i zajmuje wysoką pozycję w przygotowywanych rokrocznie ogólnopolskich rankingach uczelni i kierunków studiów.

Łódź akademicka z ponad 20 uczelniami wyższymi, doskonałą kadrą naukową i ponad 100 tysiącami studentów to jest ogromny kapitał na przyszłość, który chcemy wykorzystać. Kluczowe w ostatnich latach dla Łodzi nowe gałęzie produkcji w branży elektrotechnicznej i logistycznej są rozszerzane o usługi BPO i przemysły kreatywne. Łódź swoim naukowym zapleczem zapewnia miejsce rozwoju nie tylko dla humanistów i przedstawicieli nauk ścisłych, ale również dla artystów.

Część z Was znajdzie dla siebie miejsce wśród największych łódzkich uczelni – na Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej czy Uniwersytecie Medycznym. Od lat cieszą się one dużym zaufaniem wśród studentów, którzy wysoko cenią sobie warunki studiowania oraz możliwości znalezienia pracy po zakończeniu studiów. Artystyczne dusze mają możliwość rozpoczęcia swojej kariery na uczelniach artystycznych: Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, której mury opuścili niegdyś słynni twórcy kina, m.in. Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Roman Polański czy Małgorzata Szumowska. Nie można również zapominać o bogatej i konsekwentnie rozwijanej ofercie przygotowanej przez łódzkie uczelnie niepubliczne.

Łódź to miasto kreatywne, pełne energii, ze śmiałymi projektami, z perspektywami na przyszłość, miasto w którym warto inwestować, podejmować oryginalne wyzwania i urzeczywistniać marzenia. Energia, która dawniej zmieniła Łódź z małej osady w przemysłową metropolię, teraz inspiruje nowe projekty w sferze kultury, biznesu, turystyki i edukacji.

Mamy nadzieję, że podejmując studia w Łodzi nie tylko poszerzycie swoje horyzonty, zgłębicie wiedzę i zdobędziecie doświadczenie, które pozwoli Wam odnieść sukces na rynku pracy, ale także po prostu spędzicie tu jeden z najpiękniejszych okresów swojego życia.

Wybierzcie swoją przyszłość w Łodzi!